Zimní slunovrat 2021

21. 12. 2021 v 16:58 nastal zimní slunovrat – nejkratší den a nejdelší noc v roce. Po jejím překonání pozvolna světlo zase získává nadvládu. 

A my jsme si doma udělaly malý, rodinný rituál na jeho uctění.

Naladění a poděkování roku 2021

V kruhu jsme se spojily a naladily se na rok 2021. Mysleli jsme na to, za co jsme vděčné i na věci, které byly méně příjemné. Zapálily jsme svíčku za rok 2021 a dalších 12 malých za každý měsíc uplynulého roku. U toho jsme vzpomínaly i s dětmi, co nám který měsíc přinesl a děkovaly za to.

Poté jsme vzaly papír a pastelky a vykreslily na něj vše, co chceme ve starém roce zanechat, a už to dál nevláčet s sebou. Děti si to náramně užívaly a my vlastně také.

Přání na rok 2022

Když bylo vše vykresleno a předáno papíru, zapálily jsme zelenou čakrovou svíci za rok 2022. Svíci s názvem Setkání s vlastním srdcem. Vzaly jsme si čistý papír a ladily se na to, co vše bychom do nového roku chtěly přizvat a zároveň jsme to papíru předávaly. Děti pronášely jednoduché věci jako koupání v létě v bazénu, stavění v zimě sněhuláka apod.

Jakmile bylo vše nakresleno, přišly na řadu karty Žena. Moje karta pro rok 2022 nese název Je čas začít právě teďPrávě teď je ten pravý okamžik pro začátek. Vše potřebné už vím a mám. Jdu do toho. Tak tedy: nádech, výdech, nádech: TEĎ!!! ZAČÍNÁM!!!

Jak příhodná karta, chtěla bych se přestěhovat zpátky na východ do chalupy nedaleko lesa a také si přeju začít provázet ženy kurzy předporodní přípravy. Čeká mě poslední celý rok na rodičovské a je přede mnou spousta úkolů, pro které je třeba nalézat nová řešení. Moc se na všechna chystaná dobrodružství těším. Držte mi palce, děkuji 😉

Pak už jsme jen rozpustily kruh a vydaly se spálit všechno negativní kreslení do kotle. Hoř plamínku, plápolej, tupou sílu udolej. Poté jsme si s dětmi zaskotačily na pořádnou písničku pěkně od podlahy a zakončily celý rituál výbornou večeří.

A co vy, pustily jste se také do nějakého rituálu nebo jinak oslavili slunovrat?