Můj příběh

BG

Ahoj, jmenuju se Bára Gottsteinová

Jsem spokojená, dvojnásobná maminka a partnerka, která si začala plnit svůj sen a těší se na každý den. Poznám na sobě, kdy potřebuju zpomalit a kdy naopak můžu zrychlit. Zkrátka si umím naslouchat a přizpůsobovat se momentálním potřebám, které hlavně u žen bývají dost proměnlivé. Zároveň vím, jak křehká je životní rovnováha a tak jsem neustále na cestě za jejím nalezením.

Ještě před pár lety bych se ale těmito slovy rozhodně neuvedla. Byla jsem frustrovaná matka, která se snaží přežít nekonečné dny na té příšerné rodičovské. A v koutku duše jsem se nemohla dočkat, až budu zpátky ve své skvělé práci, kde každý den měl svůj smysl a řád.

Doma mě to extrémně nebavilo. Moje racionální část toužila po zapojení, ale to se s batoletem moc nedařilo. Rozhodla jsem se stát dokonalou matkou. Studovala jsem knihy o výchově, o vaření, navštěvovala kurzy látkování a šátkování, plavání s batolaty… Frustrace ale spíše rostla. Pořád jsem si nepřipadala dost dobrá.

Tahle moje snaha o dokonalost v kombinaci s chronickým nedostatkem odpočinku mě nakonec dovedla až na psychiatrii. A ne jednou, ale hned třikrát.

Uhnala jsem si syndrom vyhoření a podezření na psychotickou poruchu. Přitom jsem chtěla jen být dokonalá máma, partnerka, milenka, … žena ve všech jejích rolích.

Postupně jsem si uvědomila, že v životě je nejdůležitější rovnováha. Zní to jednoduše, ale udržet ji v každodenním kolotoči vůbec není jednoduché.

A tak jsem začala psát tenhle blog, protože si myslím, že spousta žen je na sebe velice přísná. Já bych jim ráda ukázala, že je lepší být k sobě laskavá a nároky na sebe snižovat, než vše hrnout před sebou a dojít za hranu jako se to stalo mně. 

Milníky v mém životě