Den bohyně – reportáž

Protože jsem máma na rodičovské, je pro mě extrémně vzácné vyšetřit si nějaký čas sama pro sebe. Tato výjimečná situace nastala v pátek 24. 9. 2021, kdy jsem měla možnost zúčastnit se úžasné akce s názvem G-day, kterou pořádala Lilia Khousnoutdinová a další skvělé ženy. Doprovázela mě na ni moje milovaná sestra, za jejíž účast tímto velice děkuji.

V první části akce jsme si vyslechly sérii přednášek, které pohlížely na bohyni z různých úhlů pohledu. Poté byla pauza na vynikající raut a následovaly další, interaktivnější přednášky. Nakonec přišly prožitkové workshopy a v závěru večera došlo na přivítání nového spolku České ceremonialistky, pokřtění knihy Novodobé ženské rituály a nakonec skvělý koncert kapely Vesna.

První série přednášek

Akci zahajovala Terezie Dubinová s tématem Kořeny ženské spirituality. Dozvěděly jsme se v ní např. 4 zdroje závislosti – na dokonalosti (protože nedokážeme ukázat kvality), intenzitě (protože nejsme schopné vyjádřit lásku), potřebě vědět (protože nejsme schopné vyjádřit moudrost) a na tom, co nefunguje (neumíme vyjádřit vize a celostní vědění). Láska je branou k síle a musíme se jí učit.

Pokračovala Kateřina Kramolišová s tématem Bohyně a Bůh, muži a ženy, rituály jako činy lásky. Na konci zapálila velkou svíčku na počest Bohyni a sál zaplavila silná vlna síly, vděčnosti a lásky.

Následovala neodolatelná Judita Peschlová a její Praha město Bohyně, kde jsme se dozvěděly spoustu zajímavostí o významných ženách české historie a také o místech, která jsou v Praze zasvěcená bohyni. Judita by se dala poslouchat věčnost, omezený čas však přednášku značně urychlil. Věřím, že procházka po Praze s ní by byla opravdu magickým zážitkem J

A blok uzavírala dokonale nedokonalá Vendula Kociánová s tím, že „Nejsem bohyně, chyby, mýty a obyčejná ženská, která je super“. Tady jsme se od srdce zasmály a uvědomily si, že nejsme ani bohové, ani bohyně, ale obyčejné ženské a to je úplně v pořádku.

Pauza, oběd a podepsaná kniha

Plny dojmů ze čtyř výživných přednášek jsme se přesunuly na terasu, kde byl úchvatný výhled na Vltavu. Popíjely jsme kávu a sdělovaly si dojmy z přednášek i našeho života. Vystály jsme frontu na vynikající oběd a tak uspokojily naše chuťové buňky. A hlavně jsem dostala darem knihu Ženské rituály od Barbory Zemanové, do které mi autorka sama napsala věnování s podpisem. Má radost a vděčnost byly veliké.

Interaktivní přednášky

V druhé části akce přišla vystoupení Lilie Khousnoutdinové, Tantraely a Lucie Loony. Také jsme se přesunuly od úcty pouze k bohyni k úctě k bohyni a bohu zároveň.

Liliina přednáška byla zaměřena velmi na vzájemnou úctu k tomu ženskému, i tomu mužskému, protože oba pohledy jsou důležité pro rovnováhu na Zemi.

Tantraela nám ukázala sílu afirmací a vůbec slov a myšlenek, které denně vysíláme do světa. Je dobré zaměřit se na to, aby tato měla veskrze pozitivní náboj, protože všechno se nám vrací. Řekněte sama sobě: „Já jsem skvělá. Já jsem sebevědomá. Já jsem božská.“ Hned se budete cítit lépe 😉

Lucie Loona nás skvěle rozproudila v pohybové meditaci. Nacítily jsme si a protančily jsme se dívkou, matkou, čarodějkou a vědmou. Byl to úžasný zážitek.

Workshopy
Dívka-Milenka-Matka-Stařena

Jak již víte, chodím pravidelně k psychiatrovi a ten mi nedoporučuje účastnit se sebezkušenostních, spirituálních aktivit. Po zralé úvaze jsem se rozhodla tedy žádného workshopu neúčastnit a radši jsem se začetla do své nové knihy. Na břehu Vltavy to byl taky parádní zážitek.

Slavnostní atmosféra - křest knihy a koncert Vesny

V závěru večera jsme v kruhu přivítaly nově vzniklý spolek České ceremonialistky a sledovaly křest nového vydání knihy Novodobé ženské rituály od Lilie a kol. Večerem provázela Leona Machálková a kmotrou knihy se stala Tatiana Gregor Brzobohatá. Poté už přišla na řadu Vesna a jejich folklórně popové písně o bohyních.

Byl to prostě den plný nádherných žen a celkově všeobjímající ženské energie. Podařilo se mi odpočinout si od každodenního shonu a dobít si baterky. Cítila jsem se vyživená a naprosto dokonalá tak, jak jsem. Vřele doporučuji každé ženě udělat si alespoň občas den jen pro sebe a podle sebe!